INSTRUKSJON
for medisinsk bruk av stoffet

Registreringsnummer:

Handelsnavn (patentert): KOLDREKS HotRem

Doseringsform:

BESKRIVELSE: Krystallinsk pulver i fiolett farge med en karakteristisk lukt av solbær. Innholdet i en pose oppløses i 200 ml varmt vann med dannelse av en lilla oppløsning med en karakteristisk lukt av solbær.

SAMMENSETNING (per pose):
aktive stoffer: paracetamol 750 mg, fenylefrinhydroklorid 10 mg, askorbinsyre belagt med etylcellulose 60 mg; hjelpestoffer: vannfri sitronsyre, natriumsakkarinat, natriumsitrat, sukrose (2714,9 mg), smakstilsetninger (Tutti-Frutti, bringebær, solbær), matfarge Rojo Conacert (Rojo Conacert) M659 (fargestoff azorubin (E122), solfargestoff) solnedgang gul (E110) og fargestoff svart PN Extra (E151)).

PHARMACOTHERAPEUTIC GROUP: et middel for å eliminere symptomene på akutte luftveisinfeksjoner og forkjølelse. ATX-kode: N02B

INDIKASJONER: eliminering av symptomer på forkjølelse og influensa:

  • forhøyet temperatur,
  • hodepine,
  • frysninger,
  • leddsmerter og muskelsmerter,
  • nesetetthet,
  • bihule og smerter i halsen.
  • overfølsomhet for en hvilken som helst komponent av stoffet;
  • alvorlig nedsatt lever- og nyrefunksjon;
  • hypertyreose (tyrotoksikose);
  • diabetes mellitus og arvelig malabsorpsjon av sukker (inneholder sukker);
  • hjertesykdom (alvorlig stenose av aortaåpningen, akutt hjerteinfarkt, takyarytmi);
  • arteriell hypertensjon;
  • tar trisykliske antidepressiva, betablokkere, MAO-hemmere, inkludert opptil 14 dager etter kansellering;
  • ta andre paracetamolholdige midler og midler for å lindre symptomer på forkjølelse, influensa og nesetetthet;
  • prostataadenom;
  • vinkellukking glaukom;
  • alder opp til 12 år.

Brukes med forsiktighet i genetisk fravær av glukose-6-fosfatdehydrogenase, i godartet hyperbilirubinemi, under graviditet og amming.

ADVARSLER.
Før du tar medisinen, er det nødvendig med en legekonsultasjon hvis: tar metoklopramid, domperidon, kolestyramin, antikoagulantia (warfarin); behovet for en hyponatrium diett (hver pose inneholder 0,12 g natrium).

For å unngå giftig leverskade, SKAL IKKE Kombinert paracetamol med alkoholholdige drikker, og ta også personer kronisk med ALKOHOL.

DOSERING OG ADMINISTRASJON.
Hell innholdet i 1 pose i et krus, hell varmt vann, rør til det er oppløst. Tilsett om nødvendig kaldt vann og sukker. Voksne: Én pose hver 4-6 time. Ikke ta mer enn 4 poser i løpet av 24 timer.

Ikke bruk stoffet mer enn 4 timer senere. Barn over 12 år: en pose hver 6. time. Ikke ta mer enn 3 poser i løpet av 24 timer.

Ikke gi stoffet til barn under 12 år uten resept fra legen. Det anbefales ikke å bruke mer enn 5 dager uten å konsultere lege. Hvis symptomene vedvarer, må du oppsøke lege. Ikke overskrid den spesifiserte dosen. I tilfelle av en overdose, selv med god helse, er det nødvendig med akutt legehjelp, fordi det er fare for forsinket alvorlig leverskade. En spesifikk motgift for paracetamolforgiftning er acetylcystein.

OVERDOSE. DRIVSTOFFEN BØRES BLI TATT I DE ANBEFALTE DOSER.
En overdose er vanligvis forårsaket av paracetamol. Mulig: blekhet i huden, anorexia, kvalme, oppkast, hepatonecrosis, økt aktivitet av "lever" transaminaser, en økning i protrombintiden. Ved overdosering, kontakt lege umiddelbart. Behandling: gastrisk skylling, etterfulgt av utnevnelse av aktivert karbon; symptomatisk terapi.

BIVIRKNING.
Paracetamol gir sjelden bivirkninger. Noen ganger er allergiske reaksjoner mulig: hudutslett, urticaria, angioødem. Sjelden - trombocytopeni, leukopeni, agranulocytose. Ved langvarige overskuddsdoser kan det være hepatotoksiske og nefrotoksiske effekter. Risikoen for hepatotoksisitet økes mens du tar barbiturater, difenin, karbamazepin, rifampicin, zidovudin og andre indusere av leverenzymer. Fenylefrin kan forårsake kvalme, hodepine, en svak økning i blodtrykket og svært sjelden hjertebank som oppstår når du slutter å ta stoffet. Hvis en uvanlig reaksjon oppstår, må du kontakte lege.

INTERAKSJON MED ANDRE MEDISINER.
Forbedrer effekten av MAO-hemmere, beroligende midler, etanol. Antidepressiva, antiparkinson og antipsykotika og fenotiazinderivater øker risikoen for urinretensjon, munntørrhet og forstoppelse. Glukokortikosteroider øker risikoen for å utvikle glaukom. Paracetamol reduserer effektiviteten til vanndrivende medisiner. Halothane øker risikoen for ventrikulære arytmier. Fenylefrin reduserer den hypotensive effekten av guanethidin. Guanethidin forbedrer alfa-adrenostimulerende og trisykliske antidepressiva - de sympatomimetiske effektene av fenylefrin.

SPESIELLE INSTRUKSJONER. Siden de aktive komponentene i stoffet ikke har en beroligende effekt, er det ingen begrensninger for bilkjøring og arbeid med mekanismer når du tar i anbefalte doser.

Utgivelsesskjema:

Lagringsforhold:

Holdbarhet:

Vilkår for dispensasjon fra apotek:

Produsert av SmithKline Beecham SA, Spania, AVDA de Ahal vir, KM 2500 - 28806, Alcala de Henares, Madrid / SmithKline Beecham SA, Spania, AVDA de Ajalvir, KM 2500 - 28806, Alcala de Henares, Madrid for GlaxoSmithKlein Consumer Helsker, Storbritannia, 980 Great West Road, Brentford, Middlesex, TW8 9GS / GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, Storbritannia, 980 Great West Road, Brentford, Middlesex, TW8 9GS

Representant i Russland / importør: CJSC GlaxoSmithKlein Helsker, Russland, 109180, Moskva, Yakimanskaya nab., 2.

Coldrex Hotrem sitron: sammensetning, indikasjoner, dosering, bivirkninger

Dette er en kombinasjonsmedisin som brukes mot forkjølelse. Paracetamol blokkerer produksjonen av prostaglandiner i hjernen ved å hemme COX-enzymet, og virker på hjernesentrene for smerte, og regulerer temperaturen. Det har en febernedsettende, moderat smertestillende effekt. Fenylefrin har en alfa-adrenomimetisk, vasokonstriktiv effekt (reduserer ødem, hyperemi i neseslimhinnen, alvorlighetsgraden av ekssudative fenomener, gjenoppretter fri pust, reduserer trykket i paranasalhulen, mellomøret). C-vitamin har reduserende egenskaper, deltar i redoksreaksjoner, påvirker proteinmetabolismen, forbedrer kapillær permeabilitet.

Sammensetning og form for utgivelse

Hver pose inneholder: paracetamol (750 mg), fenylefrinhydroklorid (10 mg), vitamin C (60 mg).

Hjelpekomponenter: sukrose, natriumcitrat, vannfri sitronsyre, kinolingult fargestoff E104, natriumsakkarin, sitronsmak.

Coldrex Hotrem Lemon er tilgjengelig i form av et pulver for fremstilling av en oral løsning.

indikasjoner

Coldrex Hotrem sitron brukes til å lindre symptomer på influensa, andre akutte luftveisinfeksjoner, ledsaget av feber, hoste, lacrimation, hodepine, rennende nese, nesetetthet, ledd / muskelsmerter.

Kontra

Coldrex Hotrem Lemon skal ikke foreskrives:

- med allergier mot komponenter;

- med intoleranse mot hjelpestoffer;

- med pyloroduodenal hindring;

- med akutt pankreatitt;

- med alvorlig lever- og / eller nyrefunksjon;

- med hjertesykdommer (alvorlig arteriell hypertensjon, alvorlig åreforkalkning, en tendens til spasmer i blodkar, koronar hjertesykdom, alvorlig arytmi);

- med kronisk alkoholisme;

- når du tar trisykliske antidepressiva, betablokkere, monoaminoksidasehemmere;

- med prostatahyperplasi;

- med hindring av blærens hals;

- med glaukom med vinkellukking;

- barn under 12 år.

- med bronkial astma, KOLS;

- med diabetes;

- med blodsykdommer;

- med medfødt hyperbilirubinemi (Gilbert syndrom, Dubin-Johnson syndrom, Rotorsyndrom).

Graviditet og amming

Coldrex Hotrem Lemon er ikke foreskrevet i disse periodene.

Dosering og administrasjon

Coldrex Hotrem Lemon er indikert for oral (oral) administrering, uansett mat, men ikke på tom mage.

Rett før administrering skal innholdet i posen helles med varmt vann, blandes til det er helt oppløst.

Standard dose: voksne, barn fra 12 år - en pose opptil 5 ganger om dagen.

Minimumsintervallet mellom innleggelse er 4 timer.

Maksimal varighet av behandlingen er 7 dager.

Overdose

Symptomer: oppkast, blekhet, hodepine, mangel på matlyst, magesmerter, leverskader (inkludert svikt), metabolsk acidose, encefalopati, koma, akutt nyresvikt, hjertearytmi, økt blodtrykk, refleks bradykardi.

Ved overdosering anbefales det å oppsøke legevakt. Påfør metionin (oral) eller acetylcystein (intravenøst) de første 48 timene etter en overdose. Symptomatisk terapi indisert.

Bivirkninger

Allergiske manifestasjoner, kløe, dyspeptiske lidelser (kvalme, diaré), endringer i blodanalyse (leukopeni, nøytropeni, trombocytopeni, agranulocytose, pancytopeni, metemoglobinemi, hemolytisk, aplastisk anemi), økt blodtrykk, svimmelhet, hodepine, søvnløshet, er mulig refleks bradykardi, nefrotoksisitet, bronkospasme.

Vilkår for lagring

Oppbevar Coldrex Hotrem sitron ved 15–25 ° C i maksimalt 3 år.

Coldrex (Coldrex)

Det er kontraindikasjoner. Kontakt lege før du starter.

Alle rettsmidler for forkjølelse og influensa etter merke er her..

Paracetamol-baserte kalde preparater fra andre produsenter her.

Antivirale midler og immunmodulatorer her.

Paracetamol (P) + koffein (K) + fenylefrin (PE - fra forkjølelse) + terpinghydrat (T - slimløsende middel) + askorbinsyre (AK)
TittelSlipp skjemaPakkingProduksjonslandPris i Moskva, rTilbud i Moskva
Coldrex (Coldrex)tabletter (P 500 mg + K 25 mg + F 5 mg + T 20 mg + AK 30 mg)12Irland, Glaxo60- (gjennomsnitt 130) -170216↘
Paracetamol (P) + Fenylefrin (PE - fra forkjølelse) + askorbinsyre (AK)
Coldrex MaxGrip sitronsmakpulver i poser (P 1000 mg + FE 10 mg + AK 40 mg)5 og 10Spania, Smith Kleinfor 5stk: 115- (gjennomsnitt 162) -245;
for 10stk: 180- (gjennomsnitt 287) -430
1018↘
Coldrex HotRem sitronsmakpulver i poser (P 750 mg + FZ 10 mg + AK 60 mg5, 10 og 50Spania, Smith Kleinfor 5stk: 110- (gjennomsnitt 148) -245;
for 10stk: 120- (gjennomsnitt 247) -360;
for 50stk: 730- (gjennomsnittlig 1054↗) -1500
1144↘
Coldrex HotRem med sitron- og honningssmakpulver i poser (P 750 mg + FE 10 mg + AK 60 mg5 og 10Spania, Smith Kleinfor 5stk: 100- (gjennomsnitt 151) -220;
for 10stk: 180- (gjennomsnitt 253) -375
941↘
Coldrex Junior HotDrinkpulver i poser til barn (P 300 mg + FE 5 mg + AK 20 mg)10Spania, Smith Klein130- (gjennomsnitt 239) -360458↘

Du kan legge inn din anmeldelse eller spørsmålet om medisinen (ikke glem å oppgi navnet på stoffet i meldingen teksten) her.

Coldrex HotRem - bruksanvisning

Klinisk og farmakologisk gruppe

Symptomatisk terapi for akutte luftveissykdommer

farmakologisk effekt

Kombinasjonsmedisiner for symptomatisk behandling av akutte luftveisinfeksjoner.

Paracetamol har en febernedsettende, smertestillende effekt.

Fenylefrinhydroklorid - en sympatomimetisk, innsnevrer karene i neseslimhinnen og paranasal bihulene, som et resultat av at hevelsen avtar og puste i nesen letter..

Askorbinsyre kompenserer for det økte behovet for C-vitamin for forkjølelse og influensa, spesielt i de første stadiene av sykdommen..

De aktive komponentene i stoffet forårsaker ikke døsighet eller svekker oppmerksomhetsspennet..

Indikasjoner for bruk av stoffet KOLDREKS® HotRem

For å eliminere symptomene på akutte luftveisinfeksjoner og influensa, inkludert:

  • forhøyet kroppstemperatur;
  • hodepine;
  • frysninger;
  • leddsmerter og muskelsmerter;
  • nesetetthet;
  • sår hals og bihuler.

Coldrex HotRem doseringsregime

Voksne anbefales å ta en pose hver 4-6 time, men ikke mer enn 4 poser i løpet av 24 timer. Intervallet mellom dosene skal være minst 4 timer.

Barn over 12 år får forskrevet en pose hver 6. time, men ikke mer enn 3 poser innen 24 timer.

Innholdet i en pose må helles i et glass varmt vann (ca. 250 ml), omrøres til det er helt oppløst, om nødvendig kan du tilsette kaldt vann eller sukker.

Den maksimale varigheten av stoffet er 5 dager.

Doseringsregime for Coldrex MaxGrip

Voksne anbefales 1 pose hver 4-6 time, men ikke mer enn 4 poser innen 24 timer. Intervallet mellom dosene skal være minst 4 timer.

Innholdet i en pose må helles i en krus halvparten fylt med varmt vann, rør til den er helt oppløst og tilsett kaldt vann eller sukker etter ønske.

Den maksimale varigheten av stoffet er 5 dager.

Doseringsregime av Coldrex Junior HotDrink

Barn i alderen 6 til 12 år får forskrevet en pose hver fjerde time. Ikke bruk mer enn 4 poser innen 24 timer. Ikke overskrid den spesifiserte dosen. Maksimal varighet av bruk er ikke mer enn 5 dager. Hvis symptomene vedvarer, må du oppsøke lege. Legen bestemmer behovet for å fortsette behandlingen individuelt.

Hell innholdet i 1 pose i et krus, hell rundt 125 ml varmt vann, rør til det er oppløst. Tilsett kaldt vann og sukker om nødvendig..

Bivirkning

Allergiske reaksjoner er mulig: hudutslett, urticaria, broihospasm, angioødem.

Bivirkninger på grunn av paracetamol inkludert i stoffet.

Fra det hemopoietiske systemet: sjelden - trombocytopeni, leukopeni, agranulocytose.

Ved langvarig bruk kan hepatotoksiske og nefrotoksiske effekter observeres..

Bivirkninger på grunn av fenylefrin, som er en del av stoffet.

Fra fordøyelsessystemet: kvalme, oppkast.

Fra siden av sentralnervesystemet: hodepine, irritabilitet, nervøs spenning, brudd på å sovne.

Fra det kardiovaskulære systemet: liten økning i blodtrykk; sjelden - hjertebank.

Bivirkninger på grunn av askorbinsyre, som er en del av stoffet.

Fra fordøyelsessystemet: irritasjon i mage-tarmslimhinnen.

Fra det hemopoietiske systemet: trombocytose, hyperprothrombinemia, erythropenia, neutrofil phic leukocytosis.

Kontraindikasjoner for bruk av stoffet KOLDREKS® HotRem

  • alvorlig nedsatt leverfunksjon;
  • alvorlig nedsatt nyrefunksjon;
  • hypertyreose (inkludert tyrotoksikose);
  • diabetes;
  • sukrose / isomaltase mangel, fruktoseintoleranse, glukose / galaktose malabsorpsjonssyndrom, som preparatet inneholder sukrose;
  • hjertesykdom (alvorlig stenose av aortaåpningen, akutt hjerteinfarkt, takyarytmi);
  • arteriell hypertensjon;
  • samtidig administrering av trisykliske antidepressiva, betablokkere, MAO-hemmere og en periode på opptil 14 dager etter kansellering;
  • samtidig bruk av andre paracetamolholdige midler og midler for å lindre symptomene på forkjølelse, influensa og nesetetthet;
  • godartet prostatahyperplasi;
  • vinkellukking glaukom;
  • barn under 12 år;
  • overfølsomhet for stoffene.

Med forsiktighet bør legemidlet brukes mot glukose-6-fosfatdehydrogenase-mangel, for godartet hyperbilirubinemi, for lever- og nyresykdommer, for økt blodtrykk, vaskulære sykdommer obliterans (Raynauds syndrom), glaukom (unntatt vinkellukking glaukom), feokromocytom, under graviditet og amming.

Bruk av stoffet KOLDREKS® HotRem under graviditet og amming

Med forsiktighet bør stoffet brukes under graviditet og under amming.

Brukes for nedsatt leverfunksjon

Kontraindikasjoner: alvorlig leverdysfunksjon; med forsiktighet: leversykdom.

Brukes for nedsatt nyrefunksjon

Kontraindikasjoner: alvorlig nedsatt nyrefunksjon; med forsiktighet: nyresykdom.

Bruk hos barn

Kontraindikasjon: barn under 12 år.

spesielle instruksjoner

Pasienten bør informeres om at hvis symptomene på sykdommen vedvarer etter 5 dager med bruk av stoffet, bør du slutte å ta det og oppsøke lege.

Pasienten skal informeres om at han skal slutte å ta stoffet og umiddelbart oppsøke lege hvis han har:

  • allergiske reaksjoner observeres: kløe i huden eller rødhet i huden, pustevansker eller hevelse i leppene, tungen, halsen eller ansiktet;
  • et utslett eller peeling på huden, blir dannelsen av magesår i munnslimhinnen observert;
  • luftveissykdommer ble tidligere observert når du tok acetylsalisylsyre eller andre NSAIDs;
  • hematomer eller blødning dukket opp;
  • synshemming har skjedd. Dette kan skyldes økt intraokulært trykk. Svært sjelden, men mest sannsynlig, er denne bivirkningen observert hos pasienter med glaukom;
  • en sterk hjerterytme vises eller han føler en økning i hyppigheten eller brudd på rytmen i hjertet sammentrekninger;
  • vanskeligheter med å urinere. Oftere blir denne bivirkningen observert hos pasienter med prostatahypertrofi..

Legemidlet skal bare tas i anbefalte doser..

Med forsiktighet og etter konsultasjon av lege, bør Coldrex® HotRem tas samtidig med metoklopramid, domperidon, colestyramin og indirekte antikoagulantia (warfarin).

Legemidlet skal ikke tas samtidig med andre medisiner som inneholder paracetamol, avsvaksinemidler og midler for å lindre symptomer på forkjølelse og influensa..

Pasienter som tar Coldrex® HotRem bør avstå fra å drikke alkohol for å unngå giftig leverskade. Det anbefales ikke å foreskrive et medikament for kronisk alkoholisme.

Pasienter med lavt natriumdiett bør være klar over at en pose med Coldrex® HotRem inneholder 0,12 g natrium.

Før du tar Coldrex® HotRem, bør du oppsøke legen din hvis pasienten godtar:

  • warfarin eller andre indirekte antikoagulantia;
  • antihypertensive medisiner, for eksempel betablokkere;
  • digoksin eller andre hjerteglykosider;
  • medisiner for å redusere appetitten eller psykostimulerende midler;
  • trisykliske antidepressiva (inkludert amitriptylin).

Påvirkning av evnen til å kjøre kjøretøy og kontrollmekanismer

Siden de aktive komponentene i stoffet ikke har en beroligende effekt, er det ingen begrensninger for bilkjøring og arbeid med mekanismer når du tar i anbefalte doser.

Overdose

I tilfelle en overdose av Coldrex® HotRem (selv med god helse), bør risikoen for forsinkede tegn på alvorlig leverskade vurderes..

En overdose er vanligvis forårsaket av paracetamol..

Symptomer: blekhet i huden, kvalme, oppkast, anoreksi, hepatocyttnekrose, økt aktivitet av levertransaminaser, økt protrombintid. Symptomer på leverdysfunksjon kan vises 12-48 timer etter en overdose. Ved alvorlig overdose - leversvikt med progressiv encefalopati, koma, død; akutt nyresvikt med tubulær nekrose (inkludert i fravær av alvorlig leverskade); arytmi, pankreatitt.

Behandling: gastrisk skylling, etterfulgt av utnevnelse av aktivert karbon; om nødvendig, gjennomfør symptomatisk terapi. Acetalcystein er en spesifikk motgift for paracetamolforgiftning..

Legemiddelinteraksjon

Coldrex® HotRem forbedrer effekten av MAO-hemmere, beroligende midler og etanol.

Ved samtidig bruk av antidepressiva, antiparkinsonmedisiner, antipsykotika, fenotiazinderivater med Coldrex HotRem, øker risikoen for urinretensjon, munntørrhet og forstoppelse.

Felles bruk med kortikosteroider øker risikoen for å utvikle glaukom.

Paracetamol reduserer effektiviteten av vanndrivende midler.

Samtidig bruk av stoffet med halotan øker risikoen for ventrikulær arytmi.

Fenylefrin reduserer den hypotensive effekten av guanethidin.

Guanethidin forbedrer alfa-adrenostimulerende og trisykliske antidepressiva - den sympatomimetiske effekten av fenylefrin.

Risikoen for hepatotoksisitet økes mens du tar barbiturater, fenytoin, karbamazepin, rifampicin, zidovudia og andre indusere av mikrosomale leverenzymer..

Paracetamol absorpsjonshastighet kan øke med metoklopramid, domperidon og avta med colestyramin.

Ved langvarig regelmessig bruk av paracetamol kan effekten av warfarin eller andre indirekte antikoagulantia øke, noe som øker risikoen for blødning.

Når du tar med digoksin eller andre hjerteglykosider, kan risikoen for å utvikle arytmier og hjerteinfarkt øke.

Paracetamol reduserer effektiviteten av urikosuriske medikamenter.

Askorbinsyre øker risikoen for krystallurier i behandlingen av kortvirkende salisylater og sulfanilamider, bremser utskillelsen av syrer i nyrene, øker utskillelsen av medisiner med en alkalisk reaksjon (inkludert alkaloider) og reduserer konsentrasjonen av p-piller i blodet.

Etanol med samtidig bruk med Coldrex® HotRem fremmer utviklingen av akutt pankreatitt.

Myelotoksiske medikamenter forbedrer hematotoksisiteten til stoffet.

Apoteks ferievilkår

Legemidlet er godkjent for bruk som et middel for OTC.

Vilkår for lagring

Legemidlet anbefales å lagres på et sted utilgjengelig for barn ved en temperatur som ikke overstiger 25 ° C. Utløpsdato - 3 år.

Coldrex HotRem sitronsmak

Merk følgende! Denne medisinen kan være spesielt uønsket å interagere med alkohol! Mer informasjon.

Indikasjoner for bruk

Febert syndrom ("forkjølelse" og smittsomme sykdommer).

Mulige analoger (erstatninger)

Aktivt stoff, gruppe

Doseringsform

pulver til oral løsning

Kontra

Overfølsomhet, barns alder (opp til 6 år). Med forsiktighet. Nyresvikt, medfødt hyperbilirubinemi (Gilbert, Dubin-Johnson og Rotor syndromer), graviditet, amming; avansert alder, nyfødte; glukose-6-fosfatdehydrogenase mangel; blodsykdommer, leversvikt, arteriell hypertensjon.

Hvordan bruke: dosering og løpet av behandlingen

Ved det første tegn på influensa eller en "forkjølelse" sykdom inne, 1 pose 4 ganger om dagen; innholdet i pakningen oppløses i 250 ml varmt vann, sukker eller honning tilsettes om ønskelig.

farmakologisk effekt

Et kombinert middel hvis handling skyldes dens bestanddeler; Det har en febernedsettende, smertestillende, vasokonstriktiv effekt, eliminerer symptomene på forkjølelse. Det innsnevrer nesekarene, eliminerer hevelse i slimhinnen i nesehulen og nasopharynx, og fyller på mangel på vitamin C for "forkjølelse". Starten av handlingen er 20-30 minutter, varigheten er 4-5,5 timer.

Bivirkninger

Allergiske reaksjoner (hudutslett, kløe, urticaria, angioødem), kvalme, epigastrisk smerte; anemi, trombocytopeni, agranulocytose, økt blodtrykk, økt nervøs irritabilitet, svimmelhet, sovner.

Ved langvarig bruk i store doser - hepatotoksisk effekt, hemolytisk anemi, aplastisk anemi, metemoglobinemi, pancytopeni; nefrotoksisitet (nyrekolikk, glukosuri, interstitiell nefritis, papillær nekrose). Overdosering. En overdose av paracetamol vises etter å ha tatt 10-15 g: symptomer - ubehag i den epigastriske regionen, kvalme, oppkast, blekhet i huden, nedsatt appetitt, kvalme, oppkast; hepatonekrose (alvorlighetsgraden av nekrose avhenger direkte av graden av overdose); økt aktivitet av "lever" transaminaser, en økning i protrombintid (12-48 timer etter administrering); et detaljert klinisk bilde av leverskade manifesterer seg etter 1-6 dager. En sjelden gang utvikles leverdysfunksjon i lynhastighet og kan være komplisert av nyresvikt (renal tubular necrosis).

Behandling: symptomatisk, gastrisk skylling, administrering av SH-gruppegivere og forløpere til glutation-metioninsyntese 8-9 timer etter overdose og N-acetylcystein 12 timer senere. Behovet for ytterligere terapeutiske tiltak (videre administrering av metionin, i.v. N- acetylcystein) bestemmes avhengig av konsentrasjonen av paracetamol i blodet, samt av tiden som er gått etter administrering.

spesielle instruksjoner

Med hypertermi som varer mer enn 5 dager, er det nødvendig med en legekonsultasjon.

Forvrenger resultatene fra laboratorieundersøkelser som vurderer plasmaglukose og urinsyre konsentrasjoner.

Andre legemidler som inneholder paracetamol, så vel som andre ikke-narkotiske smertestillende midler, NSAIDs (metamizol, ASA, ibuprofen, etc.), barbiturater, antiepileptika, rifampicin, kloramfenikol bør ikke brukes samtidig..

Samtidig bruk av andre medisiner bør avtales med legen.

Interaksjon

Stimulatorer av mikrosomal oksidasjon i leveren (fenytoin, etanol, barbiturater, rifampicin, fenylbutazon, trisykliske antidepressiva) øker produksjonen av hydroksylerte aktive metabolitter, noe som gjør det mulig å utvikle alvorlige rusmidler med små overdoser..

Mikrosomale oksidasjonshemmere (cimetidin) reduserer risikoen for hepatotoksisitet.

Etanol bidrar til utvikling av akutt pankreatitt.

Reduserer effektiviteten av urikosuriske medikamenter.

Ved en tregere tømming av magesekken (propantheline) kan det oppstå et forsinket virkningsstart. Når man akselererer tømming av magen (metoklopramid), begynner stoffet å virke raskere.

Kan øke effekten av indirekte antikoagulantia.

Spørsmål, svar, anmeldelser på Coldrex HotRem med sitronsmak


Informasjonen som er gitt er beregnet på medisinsk og farmasøytisk fagpersonell. Den mest nøyaktige informasjonen om stoffet finnes i instruksjonene som er festet til emballasjen av produsenten. Ingen informasjon som er lagt ut på denne eller andre sider på nettstedet vårt, kan tjene som erstatning for en personlig appell til en spesialist.